اخبار داغ

  نیروگاه خورشیدی در خراسان شمالی راه اندازی می شود

  مجری سیستم های خورشیدی شرکت توزیع برق خراسان شمالی از راه اندازی نیروگاه خورشیدی در این استان خبر داد.

  مجید ارجیان  گفت: این نیروگاه به همراه نیروگاه سیکل ترکیبی توسط سرمایه گذار بخش خصوصی ایجاد خواهد شد.

  وی با اشاره به اینکه ظرفیت اسمی این نیروگاه خورشیدی ۱۰۰مگاوات است، افزود: توان تولید انرژی این نیروگاه ۱۷۰هزار مگاوات ساعت خواهد بود.

  ارجیان با بیان اینکه در حال بررسی نقاط مختلف برای راه اندازی این نیروگاه ها هستیم، ادامه داد: درصدد هستیم تا این نیروگاه در نزدیکی مراکز پرمصرف برق راه اندازی شود که با ایجاد این طرح در نزدیکی این مراکز از انتقال انرژی خودداری خواهیم کرد.

  وی اظهار کرد: مکان هایی همچون در محدوده کارخانه آلومینیای جاجرم و کارخانه سیمان در حال بررسی است.

  این مقام مسئول توضیح داد: همچنین قصد داریم تا این نیروگاه را در حاشیه جاده و در مجاروت مجتمع پتروشیمی خراسان ایجاد کنیم تا هم بتوانیم انرژی مورد نیاز این مجتمع را تامین و هچنین آن منطقه را تبدیل به مکانی توریستی کنیم.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا در گذشته در این استان نیروگاه های خورشیدی احداث شده اند، بیان کرد: نیروگاه های خورشیدی احداث شده در این استان خیلی کوچک و به اندازه۱۰کیلو و ۴۵کیلووات بوده است.

  دسته : انرژی خورشیدی تعداد بازدید : 4625 بازدید تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۸/۱۷ نویسنده : مدیریت سایت دیدگاه ها : 0
  مطالب پیشنهادی

  مجتمع شرکتهای بین المللی بادران پارس نیرو به عنوان موسس مجتمع صنایع مادر خاوران که مشتمل بر ۸ شرکت تخصصی و دفاتر بین الملل خود در کشور های هلند، آلمان، ایتالیا، ایالات متحد آمریکا، چین و کانادا می باشد از ظرفیت های مختلف خود در جهت احداث، تهیه و تجهیز انواع نیروگاه های مولد برقی در مقیاسهای کوچک و متوسط از ظرفیت های ۵ کیلو وات تا ۱۰۰۰ کیلو وات جهت ساختمان های اداری و مسکونی، هتل -ها، بیمارستا نها، اماکن متبرکه، تفریحی، ورزشی و آموزشی و همچنین انجام مطالعات امکان سنجی احداث نیروگاه و مزارع بادی با مقیاس های ۲ مگا وات تا ۲۰۰۰ مگا وات جهت تامین برق صنعتی کارخانجات و پروژه های نیروگاهی ، صنایع برودتی، عمران و ساختمان، تجهیزات پیش ساخته ساختمان، برنامه نویسی نرم افزاری در تکنولوژی رباتیک و نفت، گاز و پتروشیمی استفاده نموده که در این زمینه آمادگی خود را جهت ارائه این خدمات اعلام می دارد .

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تبلیغات ویژه
  آخرین اخبار شرکت
  آخرین نظرات بازدیدکنندگان