اخبار داغ

  تا سال ۲۰۳۰ اختصاص ۱۵ درصد دارایی های توتال به انرژی خورشیدی

  به گزارش BPN پاتریک پویان مدیرعامل توتال که تقریبا یک سال قبل به عنوان مدیر اجرایی این شرکت منصوب شد افزود: توتال سه میلیارد دلار در انرژی خورشیدی سرمایه‌گذاری کرده که در حال حاضر سه درصد داراییهای این شرکت را تشکیل می‌دهد.

  وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم انرژی خورشیدی یک بازار در حال رشد است و ظرف ۱۵ سال دیگر سه درصد مجموعه ما نخواهد بود، بلکه به حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد خواهد رسید.

  شرکت نفتی توتال که ارزش آن ۱۱۲ میلیارد یورو(۱۲۰ میلیارد دلار) برآورد می‌شود، در سال ۲۰۱۱ با خرید شرکت آمریکایی سان‌پاور به قیمت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار وارد تجارت انرژی خورشیدی شد. خرید سان‌پاور توسط توتال یکی از بزرگترین خریدهای یک شرکت نفت و گاز در بازار انرژی‌های تجدید‌پذیر بوده است.

  در شرایطی که پویان اذعان دارد نفت و گاز هنوز باعث تولید حدود ۴۰ درصد CO2 جهان است، افزود: زغال ‌سنگ در حال حاضر آلاینده بزرگتری است و برق تولیدی از گاز طبیعی تقریبا نصف برق تولیدی از زغال سنگ CO2 تولید می‌کند.

  وی با بیان اینکه توتال روز به ‌روز روی گاز طبیعی تمرکز می‌کند، افزود: زغال‌ سنگ مشکل شماره یک حال حاضر و دشمن شماره یک محیط زیست که باید درباره آن صحبت شود.

  وی همچنین گفت: توتال سوددهی تمام پروژه‌های سرمایه‌گذاری خود را با محاسبه ۲۵ یورو هزینه CO2 در هر تن می‌سنجد.

  مدیرعامل توتال افزود: به محاسبه یک قیمت جهانی برای CO2 اعتقاد ندارد اما افزود باید تا جایی که ممکن است یک مکانیسم قیمت‌گذاری کربن در مناطق جهان برقرار شود.

  دسته : انرژی خورشیدی تعداد بازدید : 5673 بازدید تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۸/۱۷ نویسنده : مدیریت سایت دیدگاه ها : 0
  مطالب پیشنهادی

  مجتمع شرکتهای بین المللی بادران پارس نیرو به عنوان موسس مجتمع صنایع مادر خاوران که مشتمل بر ۸ شرکت تخصصی و دفاتر بین الملل خود در کشور های هلند، آلمان، ایتالیا، ایالات متحد آمریکا، چین و کانادا می باشد از ظرفیت های مختلف خود در جهت احداث، تهیه و تجهیز انواع نیروگاه های مولد برقی در مقیاسهای کوچک و متوسط از ظرفیت های ۵ کیلو وات تا ۱۰۰۰ کیلو وات جهت ساختمان های اداری و مسکونی، هتل -ها، بیمارستا نها، اماکن متبرکه، تفریحی، ورزشی و آموزشی و همچنین انجام مطالعات امکان سنجی احداث نیروگاه و مزارع بادی با مقیاس های ۲ مگا وات تا ۲۰۰۰ مگا وات جهت تامین برق صنعتی کارخانجات و پروژه های نیروگاهی ، صنایع برودتی، عمران و ساختمان، تجهیزات پیش ساخته ساختمان، برنامه نویسی نرم افزاری در تکنولوژی رباتیک و نفت، گاز و پتروشیمی استفاده نموده که در این زمینه آمادگی خود را جهت ارائه این خدمات اعلام می دارد .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

  من با این شرایط موافق هستم .