اخبار داغ

  مشارکت سرمایه‌گذاران آلمانی برای احداث نیروگاه بادی در ایران

  شرکت ایرانی آلمانی توافقنامه ای به ارزش ۴٠ میلیون یورو به منظور احداث نیروگاه بادی با ظرفیت ۴٨ مگاوات امضا نمود.

  شرکت ایرانی توافقنامه ای به ارزش ۴٠ میلیون یورو به منظور احداث نیروگاه بادی با ظرفیت ۴٨ مگاوات امضا نمود. این شرکت توسعه دهنده انرژی تجدید پذیر ایرانی-آلمانی می باشد.

  فرنک ریسبک مدیر این پروژه طی مصاحبه با بلومبرگ گفت: پروژه ی نیروگاه بادی در منطقه آزاد تجاری اروند در استان خوزستان احداث خواهد شد. حمل و نقل توربین ها که قرار است در ماه ژانویه آغاز شود بر عهده ی سیستم بادی وستاس و شرکت علوم و تکنولوژی گولدویند سین کیانک خواهد بود.

  وی همچنین عنوان کرد پروژه تا اواسط سال آینده به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

  مدیر این شرکت همچنین روز دوشنبه اظهار داشت: از آنجایی که دولت ایران قصد دارد وابستگی خود را به نفت کاهش دهد انرژی تجدیدپذیر راه کاری مناسب برای تحقق این هدف است.

  وی همچنین افزود ظرفیت های بسیاری مخصوصا برای صنعت خورشیدی وجود دارد، شرایطی که دولت برای این پروژه ها اختصاص داده است راحت تر شده است و تعرفه های حمایت خوبی ارائه می دهد.

  ایران برنامه ریزی کرده است تا سال ٢٠١۵ بتواند به ۶ گیگاواتز انرژی تجدیدپذیر دست یابد. با این حال به گفته مدیر این شرکت ایران در حال حاضر به ١۵٠ مگاواتز رسیده است و دست یابی به سقف ۶ گیگاواتز را تا ٢٠١٨ به تعویق انداخته است. اخیرا وزارت نیرو تعرفه های حمایتی را از ١۵ به ١٨ سنت افزایش داده است.

  بر اساس این گزارش این شرکت ایرانی آبادانی همچنین در نظر دارد نیروگاه حرارتی خورشیدی را با ظرفیت ٢٠ مگاواتز در همین منطقه به ارزش ٢۵ میلیون یورو احداث نماید. ریسبک اعلام کرد که امیدوار است سرمایه این طرح از سوی سرمایه گذاران آلمانی افزایش یابد و این پروژه تا پایان سال ٢٠١۶ به بهره برداری برسد.

  دسته : اخبار حوزه انرژی - انرژی بادی تعداد بازدید : 4387 بازدید تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ نویسنده : مدیریت سایت دیدگاه ها : 0
  مطالب پیشنهادی

  مجتمع شرکتهای بین المللی بادران پارس نیرو به عنوان موسس مجتمع صنایع مادر خاوران که مشتمل بر ۸ شرکت تخصصی و دفاتر بین الملل خود در کشور های هلند، آلمان، ایتالیا، ایالات متحد آمریکا، چین و کانادا می باشد از ظرفیت های مختلف خود در جهت احداث، تهیه و تجهیز انواع نیروگاه های مولد برقی در مقیاسهای کوچک و متوسط از ظرفیت های ۵ کیلو وات تا ۱۰۰۰ کیلو وات جهت ساختمان های اداری و مسکونی، هتل -ها، بیمارستا نها، اماکن متبرکه، تفریحی، ورزشی و آموزشی و همچنین انجام مطالعات امکان سنجی احداث نیروگاه و مزارع بادی با مقیاس های ۲ مگا وات تا ۲۰۰۰ مگا وات جهت تامین برق صنعتی کارخانجات و پروژه های نیروگاهی ، صنایع برودتی، عمران و ساختمان، تجهیزات پیش ساخته ساختمان، برنامه نویسی نرم افزاری در تکنولوژی رباتیک و نفت، گاز و پتروشیمی استفاده نموده که در این زمینه آمادگی خود را جهت ارائه این خدمات اعلام می دارد .

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تبلیغات ویژه
  آخرین اخبار شرکت
  آخرین نظرات بازدیدکنندگان