اخبار داغ

  استفاده از انرژی بادی برای برق رسانی در مازندران

  مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: برای اولین بار از انرژی بادی برای برق‌رسانی در استان بهره‌گیری می‌شود.

  قاسم شهابی ، با اشاره به اینکه، تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار جمعیت استان برق‌دار شده‌اند، تصریح کرد: برای اولین بار یک امامزاده به‌صورت سیستم بادی برق‌دار می‌شود.

  وی بابیان اینکه برای اولین بار در استان مازندران از انرژی بادی برای برق‌رسانی استفاده می‌شود گفت: در حال حاضر، دو هزار و ۶۴ روستا در استان برق‌دار هستند.

  وی شمار مشترکان برق را یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک اعلام کرد و گفت: از این میزان، ۷۰۰ هزار مشترک شهری و ۴۷۰ هزار مشترک روستایی است که نسبت ۶۰ به ۴۰ درصدی دارد.

  وی بابیان اینکه، ۴۰۵ فیدر اصلی برق، ۱۰ هزار و ۵۰۰ خط کیلومتر خط فشار متوسط، ۱۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۲۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه ترانس برق وجود دارد، گفت: میزان مصرف برق استان در ۲۸ مردادماه به هزار و ۸۲۸ مگاوات رسید که بیشترین میزان مصرف در تاریخ استان بوده است.

  شهابی با اشاره به اینکه امسال میزان گرمای تابستان در استان بی‌سابقه بوده است، تصریح کرد: امسال هشت روز بالای ۳۰ کیلوولت مصرف برق داشته‌ایم.

  مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: به دلیل محدودیت‌های زیاد نیاز به احداث نیروگاه، پست‌های ۶۳ و قوی داریم و مدیران ارشد وزارت نیرو به دنبال رفع مشکلات هستند.

  شهابی با اشاره به اینکه در حد معدودی می‌توانیم شبکه ایجاد کنیم، تصریح کرد رفع و شناسایی نقاط آسیب‌پذیر در استان جزو برنامه است تا شبکه‌ها را اصلاح کنیم.

  مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با عنوان اینکه، باید تمام فکر و تلاش برای سال ۹۵ باشد، مدیریت مصرف را یکی از راه‌های اساسی برای حل مشکل جبران کمبود تولید و مصرف زیاد، مدیرت مصرف توسط مشترکان است.

  قاسم شهابی تصریح کرد: همه بخش‌ها باید دست‌به‌دست هم دهیم تا میزان مصرف را مدیریت کرده و مشکل را رفع کنیم.

  وی متوسط مصرف برق در استان را ۶۰۰ تا ۷۰۰ مگاوات اعلام کرد و یادآور شد: برآورد ما این است که ۴۰ درصد مصرف برق استان ناشی از کولرهای گازی است اما هنگام استفاده از کولر نباید از دیگر وسایل برقی استفاده کرد.

  تلفات ۱۸ درصدی برق در مازندران

  مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، خاموشی را راهکار دیگر برشمرد و گفت: تلفات و پرت شبکه از مهم‌ترین مشکلات به شمار می‌رود که میانگین تلفات در استان ۱۸ درصد و در برخی شهرها این میزان ۳۸ درصد است.

  شهابی، شرایط محیطی و شبکه برق و سرقت انرژی را عامل مهم در تلفات برق عنوان کرد و گفت: در این راستا طرح جهادی کاهش تلفات برق را در استان اجرا کردیم که قرار است تلفات ۱۸ درصدی در استان تا ۲۴ مهرماه به ۱۲ درصد کاهش یابد.

  وی به طوفان اخیر در استان و خسارت سنگین به بخش برق اشاره کرد و ګفت: در همان لحظه اولیه ۲۵ درصد خطوط ما بی‌برق شده بودند که در ساری، میاندرود و برخی شهرستان آسیب‌هایی زده‌شده است.

  شهابی یادآور شد: بسیاری از خطوط اصلی برق استان تا ساعات ۲۲ همان شب حادثه برق‌دار شده بودند و درمجموع دو میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان خسارت ناشی از سقوط تیر، پارگی سیم، سوختن ترانسفورماتورها، سوختن فیوزها و مقره ها به بخش برق زده‌شده است.

  مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، افتادن و سقوط درختان بر روی سیم‌ها و شبکه برق را از جمله دلایل بروز خسارت به بخش برق بیان کرد.

  دسته : اخبار حوزه انرژی - انرژی بادی تعداد بازدید : 4436 بازدید تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ نویسنده : مدیریت سایت دیدگاه ها : 0
  مطالب پیشنهادی

  مجتمع شرکتهای بین المللی بادران پارس نیرو به عنوان موسس مجتمع صنایع مادر خاوران که مشتمل بر ۸ شرکت تخصصی و دفاتر بین الملل خود در کشور های هلند، آلمان، ایتالیا، ایالات متحد آمریکا، چین و کانادا می باشد از ظرفیت های مختلف خود در جهت احداث، تهیه و تجهیز انواع نیروگاه های مولد برقی در مقیاسهای کوچک و متوسط از ظرفیت های ۵ کیلو وات تا ۱۰۰۰ کیلو وات جهت ساختمان های اداری و مسکونی، هتل -ها، بیمارستا نها، اماکن متبرکه، تفریحی، ورزشی و آموزشی و همچنین انجام مطالعات امکان سنجی احداث نیروگاه و مزارع بادی با مقیاس های ۲ مگا وات تا ۲۰۰۰ مگا وات جهت تامین برق صنعتی کارخانجات و پروژه های نیروگاهی ، صنایع برودتی، عمران و ساختمان، تجهیزات پیش ساخته ساختمان، برنامه نویسی نرم افزاری در تکنولوژی رباتیک و نفت، گاز و پتروشیمی استفاده نموده که در این زمینه آمادگی خود را جهت ارائه این خدمات اعلام می دارد .

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تبلیغات ویژه
  آخرین اخبار شرکت
  آخرین نظرات بازدیدکنندگان