اخبار داغ

  درخشش دو ایرانی در جشنواره استعدادهای سبز آلمان

  به گزارشBPN به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از برلین ، محمد مقیمی اردکانی و امیر حسین موسوی دو محقق برتر ایرانی هستند که طرح های آنها در جشنواره سال ۲۰۱۵ برگزیده شد.

  داوران هفتمین جشنواره گرین تلنت که ریاست آن را خانم یوهانا وانکا وزیر آموزش و تحقیقات آلمان برعهده دارد طرح محمد مقیمی دانشجوی دکترای مهندسی مکانیک را درباره کاهش قیمت تمام شده انرژی خورشیدی با کاهش کمترین اتلاف انرژی و اپتیکال به عنوان طرح برتر انتخاب کردند.

  هیئت داوران همچنین طرح پژوهشی امیر حسین موسوی دانشجوی دکترای کامیپوتر را درباره طراحی برنامه رایانه ای نقشه راه توسعه پایدار شهری حائز رتبه برتر دانستند.

  موضوع جشنواره استعدادهای سبز(گرین تلنت) پژوهش هایی است که در زمینه برنامه ریزی شهری ، تنوع زیستی ، انرژی های تجدید پذیر، مدیریت منابع و فناوری های جدید  انجام شده باشند.

  این جشنواره برای پژوهشگران جوان کشورهای خارجی برگزار می شود و برای جشنواره امسال نیز ۵۰۰ پژوهشگر از ۹۰ کشور جهان طرح های خود را ارائه کرده بودند که در نهایت بیست و هفت طرح برگزیده شد.

  دسته : انرژی های نو تعداد بازدید : 3344 بازدید تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ نویسنده : مدیریت سایت دیدگاه ها : 0
  مطالب پیشنهادی

  مجتمع شرکتهای بین المللی بادران پارس نیرو به عنوان موسس مجتمع صنایع مادر خاوران که مشتمل بر ۸ شرکت تخصصی و دفاتر بین الملل خود در کشور های هلند، آلمان، ایتالیا، ایالات متحد آمریکا، چین و کانادا می باشد از ظرفیت های مختلف خود در جهت احداث، تهیه و تجهیز انواع نیروگاه های مولد برقی در مقیاسهای کوچک و متوسط از ظرفیت های ۵ کیلو وات تا ۱۰۰۰ کیلو وات جهت ساختمان های اداری و مسکونی، هتل -ها، بیمارستا نها، اماکن متبرکه، تفریحی، ورزشی و آموزشی و همچنین انجام مطالعات امکان سنجی احداث نیروگاه و مزارع بادی با مقیاس های ۲ مگا وات تا ۲۰۰۰ مگا وات جهت تامین برق صنعتی کارخانجات و پروژه های نیروگاهی ، صنایع برودتی، عمران و ساختمان، تجهیزات پیش ساخته ساختمان، برنامه نویسی نرم افزاری در تکنولوژی رباتیک و نفت، گاز و پتروشیمی استفاده نموده که در این زمینه آمادگی خود را جهت ارائه این خدمات اعلام می دارد .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

  من با این شرایط موافق هستم .