اخبار داغ

  بیانیه پایانی نشست ١۶٨ اوپکنفت، گاز و پتروشیمی

  صد و شصت و هشتمین نشست عادی وزارتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) بعداز ظهر جمعه، ١٣ آذرماه با انتشار بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

  به گزارش بادران پارس نیرو به نقل از شانا، نشست ١۶٨ سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) روز جمعه (١٣ آذر) در وین، پایتخت اتریش، با ریاست دکتر امانوئل ایبه کاچیکوو برگزار شد و به دلیل انتصاب وی به وزیر نفت نیجریه از سوی رئیس جمهوری این کشور، به او تبریک گفته شد.

  کنفرانس همچنین به مهندس اولوخیو دل پینو به دلیل انتصاب به عنوان وزیر نفت و معادن ونزوئلا، به مهندس کارلوس پارخا یانوزلی به دلیل انتصاب به عنوان وزیر نفت اکوادور، به انس خالد الصالح به دلیل انتصاب به عنوان سرپرست وزارت نفت کویت، تبریک گفت.

  کنفرانس از مقامهای پیش از آنان، یعنی مهندس پدرو مریزالده پاون از اکوادور، دکتر علی صالح العمیر از کویت و اسدروبال چاوز از ونزوئلا و دیزانی الیسون-مادوئکه از نیجریه، به دلیل خدمات آنها به اوپک، قدردانی کرد.

  در تأیید از سرگیری عضویت کامل اندونزی در اوپک، کنفرانس خوشامدگویی گرم خود را به هیئت اعزامی این کشور به ریاست سودیرمان سعید، وزیر انرژِی و منابع معدنی، ابراز کرد.

  کنفرانس دکتر محمد بن صالح الساده، وزیر انرژی و صنعت قطر را به عنوان ریاست اجلاس برای یک سال برگزید که از اول ژانویه سال ٢٠١۶ میلادی اعتبار می یابد. همچنین علی النعیمی، وزیر نفت و ذخایر معدنی عربستان، به عنوان. نایب رئیس برای همان دوره انتخاب شد.

  کنفرانس گزارش دبیر کل، و همچنین گزارش هیئت کمیسیون اقتصادی را بررسی و از اعضای هیئت یاد شده برای تلاش‌هایشان قدردانی کرد. کنفرانس درباره وضعیت کنونی مذاکرات کنفرانس سازمان ملل در پاریس درباره تغییرات آب و هوایی بحث کرد و بر اهمیت حضور فعال و مثبت همه کشورهای عضو اوپک در این مذاکرات تأکید کرد. این کنفرانس تأکید کرد که تغییر آب و هوا، حفظ محیط زیست و توسعه پایدار برای همه ما دغدغه هایی مهم هستند. کنفرانس بر اهمیت استمرار گفت و گو با دیگر کشورهای تولید کننده نفت و بر اهمیت حفظ تعامل در زمینه انرژی با چین، اتحادیه اروپا، فدراسیون روسیه، و دیگر فعالان صنعت نفت و نهادهای بین المللی، تأکید کرد. این کنفرانس همچنین از برگزاری نخستین دیدار سطح بالای اوپک و چین در ماه جاری میلادی، استقبال کرد.

  در بررسی وضعیت کنونی بازار نفت، کنفرانس نسبت مشارکت و اندیشه های همه کشورهای عضو برای یافتن روش ها و ابزارهایی برای رویارویی با چالش های پیش رو در بازار نفت امروز، ابراز احترام کرد. این کنفرانس به این مسئله توجه نشان داد که از آخرین نشست آن در ماه ژوئن سال جاری میلادی، سطح ذخیره سازی نفت و فرآورده‌های نفتی در کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی (OECD) به رشد خود ادامه داده است. آخرین رقم‌ها نشان می‌دهد که سطح ذخیره‌سازی در کشورهای عضو OECD و دیگر کشورها، بالاتر از میانگین پنج سال گذشته است.

  پس از بررسی دورنمای بازار نفت در سال ٢٠١۵ میلادی و پیش بینی ها درباره سال ٢٠١۶ میلادی، کنفرانس به این مسئله توجه نشان داد که رشد اقتصاد جهانی در سال ٢٠١۵ میلادی ٣,١ درصد است و پیش بینی می شود که سال آینده، این رقم به ٣.۴ درصد افزایش یابد. در زمینه عرضه و تقاضا، اشاره شد که پیش بینی می‌شود عرضه نفت غیر اوپک در سال ٢٠١۶ میلادی کاهش یابد، در حالی که انتظار می رود تقاضای روزانه نفت یک میلیون و ٣٠٠ هزار بشکه افزایش داشته باشد.

  با توجه به آن چه گفته شد، و با تأکید بر پایبندی اوپک به تضمین وجود یک بازار نفت دارای ثبات و توازن بلند مدت برای مصرف کنندگان و تولید کنندگان، کنفرانس توافق کرد که کشورهای عضو باید در ماه های آینده، همچنان تحولات را با دقت زیر نظر داشته باشند.

  با توجه به این که بیانیه تأسیس اوپک مستلزم تغییر دبیر کل پس از دو دوره فعالیت وی است، و با توجه به این که عبدالله سالم البدری همه دوره خود را پشت سر گذاشته است، بنا بر این کنفرانس توافق کرد که وی تا پایان ماه ژوئیه سال ٢٠١۶ میلادی که دبیر کل جدید از سوی کشورهای عضو برگزیده می‌شود، به عنوان سرپرست مقام دبیر کلی به کار خود ادامه دهد.

  کنفرانس مهندس محمد حامل، سرپرست هیئت نمایندگی الجزایر در اوپک را به عنوان رئیس هیئت نمایندگان تا ٣١ دسامبر سال ٢٠١۶ میلادی و استوائو پدرو، رئیس هیئت نمایندگی آنگولا را به عنوان رئیس علی البدل در دوره یاد شده، برگزید.

  دسته : اخبار حوزه انرژی - انرژی فسیلی تعداد بازدید : 5380 بازدید تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ نویسنده : مدیریت سایت دیدگاه ها : 0
  مطالب پیشنهادی

  مجتمع شرکتهای بین المللی بادران پارس نیرو به عنوان موسس مجتمع صنایع مادر خاوران که مشتمل بر ۸ شرکت تخصصی و دفاتر بین الملل خود در کشور های هلند، آلمان، ایتالیا، ایالات متحد آمریکا، چین و کانادا می باشد از ظرفیت های مختلف خود در جهت احداث، تهیه و تجهیز انواع نیروگاه های مولد برقی در مقیاسهای کوچک و متوسط از ظرفیت های ۵ کیلو وات تا ۱۰۰۰ کیلو وات جهت ساختمان های اداری و مسکونی، هتل -ها، بیمارستا نها، اماکن متبرکه، تفریحی، ورزشی و آموزشی و همچنین انجام مطالعات امکان سنجی احداث نیروگاه و مزارع بادی با مقیاس های ۲ مگا وات تا ۲۰۰۰ مگا وات جهت تامین برق صنعتی کارخانجات و پروژه های نیروگاهی ، صنایع برودتی، عمران و ساختمان، تجهیزات پیش ساخته ساختمان، برنامه نویسی نرم افزاری در تکنولوژی رباتیک و نفت، گاز و پتروشیمی استفاده نموده که در این زمینه آمادگی خود را جهت ارائه این خدمات اعلام می دارد .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

  من با این شرایط موافق هستم .